Termin: 2 i 3 grudnia 2024 r.
Miejsce: online
Liczba uczestników: 35 osób
Zapraszamy na wykłady, które poświęcone będą badaniom proweniencyjnym zbiorów. Podczas szkolenia oprócz samej metody badań zostanie przedstawiona ich geneza, podstawy formalne oraz korzyści z nich płynące.
Szkolenie koncentrować się będzie przede wszystkim na aspektach przydatnych w pracy muzealnika, tj. na badaniu zbiorów wpisanych do inwentarza muzealnego, jak i obiektów, które muzeum chce nabyć do swoich zbiorów. W tym kontekście istotna jest również wiedza na temat specyfiki badań nad kolekcjami prywatnymi, a także rola analiz konserwatorskich obiektów.
Na zakończenie zajmiemy się tematyką badań proweniencyjnych zbiorów etnograficznych na przykładzie doświadczeń pracowników Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie i projektu realizowanego w tym muzeum.
Po każdym z wykładów zaplanowano panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zadawania pytań.
Szkolenie online, zaplanowane na 2 i 3 grudnia br., jest adresowane do wszystkich osób, które rozpoczynają badania nad pochodzeniem zbiorów lub chciałyby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.
Zgłoszenia przyjmowane będą od 4 do 15 listopada br. do godz. 15:00. W dniu 18 listopada br. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu i przydzielimy dostęp do płatności osobom zakwalifikowanym. Liczba uczestników – 35 osób. W przypadku dużej liczby kandydatów przyjmować będziemy po jednym przedstawicielu z danego muzeum. Do otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie uprawniać będzie wyłącznie obecność na obu częściach szkolenia.
W przypadku pytań dotyczących kwestii organizacyjnych prosimy o kontakt: szkolenia@nim.gov.pl, w przypadku pytań dotyczących kwestii programowych: apuzyna@nim.gov.pl.
Więcej informacji i zapisy (link).