Już od 46 lat wyróżnienie w „Sybilli” pozostaje najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. Organizowany przez Narodowy Instytut Muzeów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku nagradza najlepsze dokonania polskich muzealników, będąc wyrazem najwyższych standardów działalności muzealnej oraz cennym źródłem wiedzy o historii i kierunkach rozwoju polskiego muzealnictwa.
Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować laureatów konkursu na najciekawsze projekty muzealne. W tym roku jury wyłoniło siedemnaście wyjątkowych wystaw, inwestycji, projektów badawczych, konserwatorskich i edukacyjnych.
W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie werdyktu jury zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności i oddania głosu na najlepszy muzealny projekt 2025 roku. Wynik głosowania zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali laureatów, która odbędzie się 25 maja w Dworze Artusa, Oddziale Muzeum Gdańska.
Na Wasze głosy czekamy do soboty 23 maja (do godz. 22.00). Oddaj głos tutaj (link).